KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11796215
nr 1179 6215
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Man med hatt, signerad, 11x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 april 2018
kl 19:58:15
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman